Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


Zanim oddamy nasz tekst do przetłumaczenia chcielibyśmy się upewnić, że zostanie on dobrze i fachowo przetłumaczony. Powinniśmy więc oddać go więc w ręce profesjonalnego tłumacza. Musimy być trochę ostrożni. Mieliśmy tu taki przykład, tłumacza symultanicznego, który opisywał siebie w taki sposób.  że nijak nie można było zaufać jego rekomendacji. Na szczęście usunął swoje piśmidło z internetu na skutek naszej interwencji. Może ktoś nam podeśle inny negatywny przykład do zamieszczenia. W każdym razie ostrzegamy - nie wszystko co jest opublikowane na internecie jest wykładnią profesjonalizmu.
scroll back to top
Więcej…
 
Surfując po internecie można łatwo zauważyć, że ceny oferowane przez Biura tłumaczeń na firmowych stronach internetowych są zróżnicowane w zależności od wielu czynników. Należy dokładnie przeczytać ofertę biura umieszczoną na stronie internetowej, a przy większej ilości tłumaczonego tekstu nigdy nie zawadzi zapytać o rabat. Do tego pojęcie strona rozliczeniowa jest interpretowane różnorodnie co wprowadza  wiele zamieszania. Warto więc przeczytać nasze wyjaśnienia by uporządkować i rozjaśnić tę materię.
.. Przykładowe ceny za tłumaczenia tekstów pisanych
.. Przykładowe ceny za tłumaczenia ustne
.. Urzędowe ceny za tłumaczenia przysięgłe

(wyżej podane ceny są cenami netto, należy do nich doliczyć podatek VAT 23% )

scroll back to top
Więcej…
 

Najśmieszniejsze pod słońcem wyjaśnienie jak działa najbardziej popularny "Google Tłumacz" za pomocą filmiku na YouTube. ... (Czasami wyniki tłumaczenia mogą być dalekie od intencji osoby próbującej wyrazić swoje uczucia za pomocą tego tłumacza)

poniżej więcej linków w tym temacie.

scroll back to top
Więcej…
 

 

Przepraszamy tych co trafili na tę stronę. Poniższe porady były pisane w roku 2010. Sami widzicie ile sie od tego czasu zmieniło. Firefox już nie ten sam. Duzo lepszy.
scroll back to top
Więcej…
 
beata kolodziejczak

Termin tłumaczenie komputerowe czasami jest używany jako synonim określenia tłumaczenie maszynowe, polegajacego na wykorzystaniu programu komputerowego do automatycznego tlumaczenia tekstów. Automatyczne tłumaczenia komputerowe i urządzenia do tłumaczenia stają się coraz bardziej dostępne. Czy jakość wykonywanych przy ich pomocy tłumaczeń jest wystarczająca, czy lepiej jednak powierzyć swój tekst profesjonalnemu "żywemu" tłumaczowi? Często, otrzymując tekst w języku obcym chcemy od razu dowiedzieć się, jaką treść zawiera. Pierwsza myśl: skorzystać z usług tłumacza. Co jednak zrobić, gdy nie możemy przekazać tekstu do tłumaczenia? Czy skorzystać z tłumaczenia komputerowego? Czy warto?

scroll back to top
Więcej…
 
Rabaty, upusty i ceny negocjowalne

Uwaga. Ten artykuł został opublikowany po raz pierwszy w lutym 2010 roku. Przekonajmy się czy jest dalej aktualny?

Zachętą do korzystania z usług tłumaczy lub Biur Tłumaczeń poza niska ceną mogą być rabaty stałego klienta. Polegają one na obniżeniu ceny za usługę przy zamówieniach większych, przekraczających określoną ilość stron umownych... Może nie wszyscy o tym wiedzą ale również możemy negocjowac ceny.

scroll back to top
Więcej…
 
Napisanie oryginalnego artykułu wprowadzającego na własnej stronie poświęconej usługom tłumaczeniowym jest doskonałym narzędziem do promocji online. Jest to niesłychanie ważne, ponieważ ci co chcą się posłużyć cudzym tekstem (duplicate content) szkodzą sobie i innym. Duża liczba tego typu stron jest wyłapywana przez Google i przynosi odwrotny efekt. Spamerzy umieszczając powielone teksty na swoich stronach sami piłują gałąź na której siedzą. Tymczasem napisanie unikalnego artykułu jest bardzo proste.

Jak to się robi? Można było przeczytać w poradzie pt. "Pieczemy precla".

scroll back to top
Więcej…
 

Jeden z poradników Google przydatny dla tłumaczy amatorów, oraz dla tych, dla których tłumaczenie internetowe czy tłumaczenie online jest najbardziej ekonomiczną formą rozwiązania ich problemów międzyjęzykowych.

scroll back to top
Więcej…
 

140-trans26 pażdziernika, 2009 informacja wlasna

Popularny serwis społecznościowy Twitter oferuje darmowe przetłumaczenie poprzez internet z użyciem człowieka. Warunkiem jest - trzeba byc zarejestrowanym członkiem. Serwis nazywa się "140trans - Social translation for your tweet" udostępniony jest poprzez anydooR Inc, a dostać się tam można klikając na nasz link
poniżej linki w tym temacie
scroll back to top
Więcej…
 
Proste odpowiedzi na skomplikowane pytania.

Jest to przykład nietypowej wyszukiwarki internetowej.
Dajemy go w naszych poradach praktycznych, choć być może nie jest on związany bezpośrednio z tłumaczeniami. Ta innowacyjna wyszukiwarka skonstruowana została zupełnie inaczej niż Google. Dokonuje operacji matematycznych, kojarzy fakty i wydarzenia.  Jeżeli mamy jakis problem do rozwiązania to uważamy że warto spróbować.

wolframalpha

 

scroll back to top
Więcej…
 


Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group