Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


Idea przyjaznego internetu godna propagowania
meeedanProjekt IQ-arius popiera każdy przykład wcielania w życie idei przyjaznego internetu. Natej stronie pokazujemy to co się wiąże się z nasza tematyką translatoryczną. Połączenie maszynowego tłumaczenia internetowego z bieżącą korektą zespołu woluntariuszy tłumaczy buduje nową platformę międzyludzkich kontaktów i wymiany informacji pomiędzy dwoma grupami językowymi. Zbudowanie portalu Meedan.com pozwala na niewymuszoną integrację ludzi wyrosłych w różnych kulturach i religiach, obarczonych wzajemnymi uprzedzeniami i karmionymi stereotypami przez rodzime środki przekazu. Mowa tu o świecie arabskim i społecznościach zachodnich posługujących się językiem angielskim.

Przedstawiamy tu link do artykułu napisanego w języku angielskim > IQ.LINK na blogu Aljazeera.com. a poniżej krótkie streszczenie.

Ponad 340 milionów ludzi na świecie mówi po arabsku. Jest to piąta co do liczebności grupa językowa. Z drugiej strony jednak statystyki alarmują, że tylko 3% użytkowników internetu urodziło się w krajach arabskich a tylko 1% treści publikowanej na internecie jest dostępna po arabsku. Przepaść jest więc olbrzymia.

Niemniej zaobserwowano 900% wzrost użytkowania internetu przez spoleczność arabską w przeciągu ostatnich 7 lat. Przewidując lawinowy wzrost zainteresowania wiadomościami dostarczanymi poprzez internet nowa witryna internetowa MEEDAN pragnie wypełnić lukę informatyczną i zbudować internetową platformę łączącą świat arabski ze światem zachodnim.

Jak zwykle najprostrze zobrazowanie tej idei odbywa się metodą wizualną. Przy pomocy YouTube możemy porownać efetywność wytlumaczenia przekazu ideowego zarówno w języku angielskim > IQ.LINK jak i arabskim > IQ.LINK

Linki, które pokazujemy na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Aktualizacja została dokonana w czasie ostatniej rewizji (kwiecień 2010). Jeżeli zauważyliście, że w międzyczasie linki się zdezaktualizowały lub widzicie błędy merytoryczne prosimy o udanie się na stronę FORUM i podzielenie się swoimi uwagami.

Copyright 2009 -2010 ? Projekt IQ-arius. Tłumaczenia Internetowe. Wszystkie teksty wyrażają opinie ich autorów.

scroll back to top
 




Usługi VoIP






Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group