Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


szczecin
Wydział Filologiczny jest jednym z najmłodszych wydziałów Uniwersytetu Szczecińskiego. Powołany został z dniem 1 stycznia 2007 roku Uchwałą Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego, która potwierdziła osiągnięcie pełnej samodzielności naukowo-badawczej i dydaktycznej przez grono filologów współtworzące wcześniej Wydział Humanistyczny US. Wydział Filologiczny tworzą: Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa, Instytut Filologii Germańskiej, Instytut Filologii Słowiańskiej, Katedra Filologii Angielskiej oraz Katedra Filologii Romańskiej.

Szkoły dla tłumaczy lub studia translatoryczne to temat, który interesuje wielu potencjalnych kandydatów na tłumaczy.
Koncepcja studiów podyplomowych uformowała się pod wpływem potrzeb rynkowych w zakresie kształcenia tłumaczy, specjalistów w dziedzinie prawa i ekonomii. Wykształcenie filologiczne jest niewystarczające w przypadku osób zatrudnionych w charakterze tłumaczy, w szczególności w konfrontacji z tekstami prawnymi i ekonomicznymi. Celem studiów jest doskonalenie sprawności językowej w wybranym języku obcym: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i rosyjskim oraz uzyskanie niezbędnej w pracy tłumacza wiedzy w dziedzinie ekonomii i prawa.

Kadrę wydziału stanowią znakomici wykładowcy, wśród których znajdują się specjaliści wielu dziedzin, pisarze, krytycy literaccy, dziennikarze, animatorzy kultury, redaktorzy ważniejszych czasopism.

Wydział współpracuje z uczelniami partnerskimi, wśród których są: Uniwersyety w Greifswaldzie (Niemcy), Rostoku (Niemcy), Paryżu (Francja), Bordeaux (Francja), Nantes (Francja), Bari (Włochy) oraz Instytut Języka Rosyjskiego im. A. Puszkina w Moskwie (Rosja).

Jeśli chcesz wyrazić swoją opinię na temat Szkoły Tłumaczy w Szczecinie udaj się na nasze Forum.


Nasze firmowe IQ.Linki, umieszczone na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Data ostatniej aktualizacji: maj 2015 r.
W przypadku stwierdzenia niezgodności z podanymi faktami prosimy o nadesłanie sprostowania poprzez nasz arkusz kontaktowy lub wniesienie swoich komentarzy na stronach naszego FORUM
Copyright 2009-2015 ? IQ-arius Translatoryczny. Tłumaczenia internetowe. Wszystkie teksty wyrażają opinie ich autorów.
scroll back to top
 
Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group