Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


e-Korepetycje biznes plan.

IQ-arius translatoryczny pokazuje jeden z przykładowych biznes planów w temacie e-korepetycje.

Ukazał się on jako darmowy biuletyn firmy CzasNaE-Biznes Napisany został przez Piotra Majewskiego. Poniżej przedstawiamy esencje z tego biuletynu, ale nie tylko.

 


Jest to program nawiązujący do poprzednich biznes planów prezentowanych w serii e-biznes za kieszonkowe.

 

e-Korepetycje

Ten pomysł na e-biznes opracowany został głównie dla nauczycieli i wykładowców. Dla tych, którzy potrafią ciekawie uczyć słowem pisanym. Nie jest to innowacyjny biznes plan, tylko zaadaptowana wersja oparta na poprzednich opracowaniach.
W celu zrozumienia na czym to polega należy kliknąć na nasz link ...

Szanse powodzenia w tym biznesie są bardzo duże. Dzisiaj pobieranie korepetycji to rzecz wśród młodzieży tak naturalna, jak chodzenie do szkoły. Panuje wręcz przekonanie, że bez korepetycji nie da się zdać matury. Korepetycje są przy tym bardzo drogie. Rodzicie jednak fundują je swoim dzieciom. Stworzenie taniej alternatywy to prawie murowany sukces. Prawie, bo zależy od umiejętności osoby stwarzającej tą alternatywę.

Szczegóły planu:

Twoje korepetycje będą dużo tańsze. Klientów więc będzie znacznie więcej, a Twoje zarobki mniejsze nie będą. Nauczyciel bierze, jeśli się nie mylę, 30-50 zł za godzinę. Korepetycję odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu. Ty możesz pobierać 5 zł za jedną lekcję w tygodniowym zestawie. 10 osób i zarabiasz tyle samo!

Zalety systemu

  • Pracujesz samemu, bez udziału uczniów - spokój pracy.
  • Masz cały tydzień na napisanie i dopracowanie lekcji, a nie konkretne 2 godziny w tygodniu na jej przeprowadzenie.
  • Możesz w nieskończoność :) zwiększać ilość uczniów bez wpływu na sposób nauczania, co w "normalnej" wersji jest niemożliwe.
  • Dojdziesz do zaledwie 100 uczniów i z tygodniowej publikacji masz 2 000 miesięcznie. Zarobisz tyle prowadząc zwykłe korepetycje raz w tygodniu? NIGDY!
Zarejestruj działalność gospodarczą jako kursy korespondencyjne (lub coś podobnego).Kilka wytycznych odnośnie pracy Nie żałuj tych kilkuset złotych inwestycji. Działając legalnie będziesz miał spokój. Najpierw zbierz około 10 osób, dopiero później rozpocznij publikację.
Udostępnij subskrybentom archiwum wszystkich lekcji - część uczniów dołączy się w środku nauczania. Archiwum umieść na serwerze i zabezpiecz je hasłem. Hasło będziesz zmieniał co tydzień i publikował je razem z lekcją. Takie działanie ochroni Cię przed oszustami czytającymi archiwum za darmo.
Archiwum musisz zabezpieczyć od strony serwera (spytaj administratora) lub skryptem CGI lub PHP.
KONIECZNIE w lekcje wplataj humorystyczne akcenty. Najlepiej tłumacz trudne rzeczy na humorystycznych przykładach. Po pierwsze uczniowie więcej zapamiętają. Po drugie będzie im łatwiej się czytało. Po trzecie możesz doprowadzić do sytuacji uczenia się z przyjemnością.
Jeśli subskrybent poprosi Cię o wytłumaczenie jakiegoś aspektu, zrób to BEZPŁATNIE. Na dłuższą metę takie działanie bardziej się opłaci.
Proś o pozwolenie na cytowanie każdego ciekawego i pochlebnego listu o Twojej działalności. Wstawiaj je w kolorowych ramkach na stronie www.
Opublikuj zakładany program korepetycji.

Kilka wytycznych odnośnie promocji

  • Na stronie (prosta i schludna wystarczy) umieść kilka darmowych lekcji - dla zapoznania się z jakością korepetycji.
  • Postaraj się o jak najwyższe notowania w serwisach pokrewnych. Możesz też dogadać się z tym katalogiem na jakąś promocję.
  • Oferuj zniżki dla osób wykupujących dłuższą subskrypcję. Zaoferuj udział w zyskach za polecenie nowych subskrybentów. 30% to minimum. Nowi subskrybenci NIC Cię nie kosztują, a zyski pomniejszone nawet o 50% dla polecającego będą olbrzymie.
  • Rozwieś ogłoszenia w swoim mieście. Np. Korepetycje z ........ za jedyne 5 zł za lekcję.
Jak pobierać opłaty za subskrypcję?: Przekaz pocztowy. Powiedz, żeby zainteresowani na tyle przekazu (miejsce na notkę) umieszczali okres, za który płacą i swój e-mail.
Jeśli zarejestrujesz działalność gospodarczą, będziesz musiał założyć konto w banku. Możesz na nie przyjmować wpłaty. Powyższe informacje można zamieścić w tytule przelewu.

Podsumowanie

Techniczne rozwiązania znajdziesz w poprzednich artykułach (Elektroniczne Publikacje i e-biznes za kieszonkowe).
Prezentowany biznes ma naprawdę bardzo duże szanse powodzenia i generowania pokaźnych pieniędzy. Dużym plusem jest prawie natychmiastowe generowanie zysków.
Ponadto jest to tzw. "pomysł na biznes". Wszystkim, którzy mylnie twierdzą, że w Internecie można osiągnąć sukces jedynie z unikalnym pomysłem i że takowych już nie ma, zamykam usta.
Pamiętaj - im lepiej i ciekawiej będziesz prowadził korepetycje, tym więcej zer będzie na Twoim zeznaniu podatkowym.

apla

Materiały uzupełniające w tematyce e-korepetycje:

  • korepetycje.pl - strona firmowa ... (iq.link zaktualizowany 2014-06-02)
  • e-korepetycje - strona firmowa E-korepetycje.net czyli serwis gromadzący darmowe ogłoszenia korepetycji. To miejsce, które pozwala korepetytorom i szkołom językowym na zaprezentowanie swojej oferty i dotarcie do nawet 200 000 użytkowników miesięcznie. Publikujemy także ogłoszenia uczniów, którzy chcą zapisać się na korepetycje, a także oferty pracy dla nauczycieli. Natomiast na blogu znajdują się raporty i materiały dla uczniów i nauczycieli.... (iq.link zaktualizowany 2014-06-13)
materiał ilustracyjny do tego artykułu pobrany został z www.e-korepetycje.net
Nasze firmowe IQ.Linki, umieszczone na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Data ostatniej aktualizacji: czerwiec 2014 r.
W przypadku stwierdzenia niezgodności z podanymi faktami prosimy o nadesłanie sprostowania poprzez nasz arkusz kontaktowy lub wniesienie swoich komentarzy na stronach naszego FORUM
Copyright 2009-2014 ? IQ-arius Translatoryczny. Tłumaczenia internetowe. Wszystkie teksty wyrażają opinie ich autorów.
scroll back to top
 
Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group