Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


certyfikat PN-EN 15038PN-EN 15038 jest to polska wersja Normy Europejskiej EN 15038:2006, która została przyjęta przez Europejski Komitet Normalizacyjny 13 kwietnia 2006 roku. To pierwsza norma, która odnosi się wyłącznie do branży tłumaczeniowej. Norma ta zawiera opis i definicję pełnej usługi zarówno na potrzeby dostawców usług tłumaczeniowych, jak i ich klientów. Ponadto, celem normy jest stworzenie na użytek dostawców usług tłumaczeniowych zbioru procedur i wymagań odpowiadających potrzebom rynku.


 

Drogi rzeczoznawco z dziedziny  certyfikatów translatorycznych!!

Znalazłeś się na specjalnie wypozycjonowanej stronie internetowej z użyciem antyindeksacji relatywnej. Strona ta została zainstalowana w sierpniu 2010 roku w tym miejscu i cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem odwiedzających. Ostatnie wyczyszczenie liczby odsłon w celach statystycznych zostało dokonane w końcu sierpnia 2014 r. Najbardziej światowa wyszukiwarka Google niezmiennie indeksuje ją na PIERWSZYM miejscu wśród polskojęzycznych stron na frazę:

certyfikacja translatoryczna jakość usług

lub:

certyfikacja jakości usług translatorycznych

Zastanów się. To może to być twoja strona sponsorowana. Skontaktuj się z nami. Projekt IQ-arius.


... Głównym celem normy PN-EN 15038 jest ustanowienie i określenie wymagań dotyczących świadczenia wysokiej jakości usług przez dostawców usług tłumaczeniowych. PN - EN 15038 nie ma zastosowania do usług tłumaczenia ustnego.

PN-EN 15038 - określa wymagania wobec dostawcy usług tłumaczeniowych odnośnie:
- zasobów ludzkich
- zasobów technicznych
- systemu zarządzania jakością
- zarządzania realizacją zleceń
- relacji z klientem
- procedur obowiązujących przy świadczeniu usług tłumaczeniowych
- monitorowania i kontroli procesu tłumaczenia

Aby pozytywnie przejść audyt firmy certyfikacyjnej biuro tłumaczeń musi spełniać pewne wymagania:
- wypracowanie i stosowanie określonej procedury rekrutacji pracowników oraz dbanie o ich kompetencje,
- zapewnienie odpowiednich zasobów technicznych,
- archiwizacja i przechowywanie dokumentów, z uwzględnieniem zasad poufności,
- udokumentowany system zarządzania jakością (opisane procedury postępowania)
- zapewnienie, że cały proces świadczenia usługi tłumaczeniowej jest odpowiednio zaplanowany i zarządzany oraz podlega monitorowaniu i kontroli.

Dla uzyskania rekomendacji do wydania certyfikatu nie jest konieczne spełnienie 100% wymagań normy - zawsze pozostaje pewien obszar na doskonalenie systemu.

Wdrożenie i certyfikacja systemu na zgodność z normą PN-EN 15038 nie są obowiązkowe. Może to jednak stanowić  podstawę do oceny i wyboru biura tłumaczeniowego przez klienta. Przyznany firmie certyfikat stanowi nie tylko wyróżnienie spośród konkurencji, ale przede wszystkim gwarantuje jakość usług na poziomie europejskim. Fakt jest szczególnie istotny w dobie licznych inwestycji zagranicznych w Polsce oraz biorąc po uwagę nasze wstąpienie do Unii Europejskiej.

Przygotowane przez Bureau Veritas Certification narzędzie audytowe zostało opracowane i zweryfikowane przy współpracy z przedstawicielami biur tłumaczeń - członków Polskiego Stowarzyszenia Biur Tłumaczeń. Zapewnia to optymalne dostosowanie procedury audytu certyfikacyjnego do specyfiki usługi tłumaczeniowej, z uwzględnieniem lokalnych uwarunkowań.

Bureau Veritas Certification (dawniej BVQI), niezależna jednostka certyfikacyjna Grupy Bureau Veritas, jest światowym liderem certyfikacji i pierwszą w Polsce jednostką, która wydała certyfikat na zgodność z normą PN-N 15038. Bureau Veritas Certification jest jednostką uznaną przez ponad 40 krajowych i międzynarodowych organizacji akredytacyjnych jednostką certyfikującą. Zatrudnienie ponad 4800 doskonale wyszkolonych audytorów na całym świecie. W Polsce dysponuje kilkudziesięcioosobowym zespołem audytorów oraz sprawdzonymi narzędziami gwarantującymi szybką, sprawną i kompleksową ocenę Państwa systemów.

Poza PN-EN 15038 Bureau Veritas Certification oferuje również usługi certyfikacji według całego szeregu innych norm dotyczących systemów zarządzania. Biorąc pod uwagę specyfikę normy PN-EN 15038 komplementarne usługi mogą obejmować certyfikację na zgodność z:

- ISO 9001 - system zarządzania jakością, najbardziej rozpoznawalny standard systemu zarządzania jakością na świecie,

- ISO 27001 oraz ISO 17799 - system zarządzania bezpieczeństwem informacji, w przypadku wymagań klientów związanych z zachowaniem bezpieczeństwa i poufności dokumentów oraz danych.

Źródło: www.bureauveritas.pl

Według naszego rozeznania jedynym biurem tłumaczeń które szczerze chwali się posiadaniem tego certyfikatu jest ..

Najwyższą JAKOŚĆ każdego tłumaczenia w praktyce osiągamy przez:
  • dogłębne zrozumienie Twoich oczekiwań
  • certyfikowany System Zarządzania Jakością wg. ISO 9001:2008
  • wysoką specjalizację w tłumaczeniach pisemnych potwierdzoną skutecznie wdrożonym standardem PN-EN 15038:2006


Nasze firmowe IQ.Linki, umieszczone na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Data ostatniej aktualizacji: sierpień 2014 r.
W przypadku stwierdzenia niezgodności z podanymi faktami prosimy o nadesłanie sprostowania poprzez nasz arkusz kontaktowy lub wniesienie swoich komentarzy na stronach naszego FORUM
Copyright 2009-2014 ? IQ-arius Translatoryczny. Tłumaczenia internetowe. Wszystkie teksty wyrażają opinie ich autorów.
scroll back to top
 
Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group