Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


Słownik języka polskiego
Podajemy tu link do praktycznego słownika języka polskiego.


Słownik języka polskiego

Słownik ten to rodzaj leksykonu z krótkimi definicjami, dużą liczbą znaczeń i wyrazów pochodnych, które nie wymagają samodzielnych definicji. Można powiedzieć, że jest to „słownik pierwszego kontaktu”, dostarczający podstawowych informacji, do których dzięki niemu można szybko dotrzeć. Bardziej szczegółowych informacji można poszukać w innych źródłach, bardziej specjalistycznych, Np. w encyklopediach czy innych słownikach.
Słownik liczy ponad sto tysięcy haseł, został opracowany na podstawie wspólnej bazy dwóch najważniejszych słowników Wydawnictwa Naukowego PWN: Uniwersalnego słownika języka polskiego i Wielkiego słownika wyrazów obcych.
Słowniki ogólne zwykle nie rejestrują wielu wyrazów odczuwanych jako obce. W tym słowniku natomiast można znaleźć bardzo obszerny wybór wyrazów obcego pochodzenia, w tym wiele terminów specjalistycznych i erudycyjnych, używanych przez ludzi wykształconych. Nie znajdziecie tu obcojęzycznych sentencji wielowyrazowych, ale znajdziecie przydatne terminy o charakterze przysłówkowym lub rzeczownikowych, Np. ad vocem, ad finem, advocatus diaboli. Przy wyrazach, które tego wymagają, jest przytaczana prawidłowa wymowa.
Słowem jest to darmowy, przydatny słownik pierwszej pomocy do zrozumienia polskiego znaczenia danego słowa, szczególnie pomocny przy wszelkiego rodzaju tłumaczeniach.

 

Linki, które pokazujemy na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Ważne są aktualne na czas tej publikacji. (wrzesień 2009). Jeżeli macie inne zdanie lub widzicie błędy merytoryczne udajcie się na stronę FORUM i podzielcie się swoimi uwagami.

Copyright 2009 © IQ-arius Translatoryczny. Wszystkie teksty wyrażają opinie ich autorów.


scroll back to top
 
Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group