Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


Jak korzystać z wyszukiwarki Google
Porady dla tłumaczy amatorów, jak szukać w Google.
Jest to jeden z naszych najwcześniejszych artykułów na naszej linkowni tematycznej. Napisany został w lipcu 2009 roku a ORYGINALNY LINK wciąż powinien znajdować się
IK

========================================================================


Google - Guglować

Gdy 13 lat temu (1998 r.) twórcy Google zakładali swoją firmę, nie przypuszczali zapewne, że tak bardzo zrewolucjonizuje ona rynek internetowy. W języku angielskim, który jest bardzo elastyczny i otwarty na nowe trendy (i na nazywanie ich) powstał nawet odpowiedni czasownik to google something (out) oznaczający „wyszukać coś w Google”. Czasownik ten został oficjalnie dodany do Oxford English Dicitonary. W języku polskim mamy dzięki temu czasownik „googlować/guglować”, a także „zguglować”, „wyguglować” i „guglowanie” (nieznane jeszcze polskiej wersji MS Worda 2007). Oto kilka zastosowań:
- Google może pomóc nam podczas szukania konkretnego kontekstu – np. gdy nie wiemy, czy dane słowo dotyczy literatury, czy terminologii muzycznej.
- W wyszukiwarce tej znajdziemy również przykładowe użycie konkretnych słów. Pamiętajmy jednak, że najbardziej zaufanymi źródłami są duże witryny prasowe i telewizyjne; nie opierajmy się zbytnio na przykładowych zdaniach umieszczonych na blogach i forach.
- Gdy w wyszukiwarce wpiszemy define: bank uzyskamy definicję słowa bank.
- Gdy interesuje nas wyrażenie wyłącznie w jednym języku, np. George W. Bush, ale tylko na stronach angielskich, powinniśmy skorzystać z opcji Szukanie zaawansowane, a następnie wybrać okienku „Pokaż strony w języku” wybrać odpowiedni język. Możemy wybrać również strony wyłącznie z jednego kraju.

Źródło: Google

Nasze firmowe IQ.Linki, umieszczone na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Data ostatniej aktualizacji: styczeń 2012 r.
W przypadku stwierdzenia niezgodności z podanymi faktami prosimy o nadesłanie sprostowania pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub wniesienie swoich komentarzy na stronach naszego FORUM

Copyright 2009-2012 © IQ-arius Translatoryczny. Tłumaczenia internetowe. Wszystkie teksty wyrażają opinie ich autorów.

 

scroll back to top
 
Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group