Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


Oryginalnie artykuł ten został napisany jako jeden z pierwszych, na samym początku tworzenia naszego wortalu o tłumaczeniach internetowych. Znawców tematu prosimy więc o szybkie przeskoczenie do meritum sprawy ... a poszukiwaczy historii kierujemy na następną stronę gdzie zostawiliśmy pierwotną, jakże prymitywną dziś w naszym odczuciu, wersję w stanie nienaruszonym.

iqarius

scroll back to top
Więcej…
 
Tłumaczeniainternetowe.pl stworzyło tę stronę dla rozszerzenia podstawowej wiedzy w temacie Translatoryka. Jest to tak zwana landing page skąd można uzyskać przekierowania do tematów bardziej specyficznych. Zachęcamy do zagłębienia się w sferę wiedzy o wszelakich zagadnieniach związanych z rzemiosłem, pracą zawodową i naukową szerokiego grona tłumaczy różnych specjalizacji. Zwłaszcza tych co swoją działalność propagują na internecie.
scroll back to top
Więcej…
 
Tłumaczenie automatyczne albo tłumaczenie maszynowe (ang. Machine Translation) jest dziedziną językoznawstwa komputerowego, które zajmuje się stosowaniem algorytmów tłumaczenia tekstu z jednego języka (naturalnego) na drugi. Najwcześniejsze odnotowane pomysły tłumaczy automatycznych pochodzą już z XVII w., lecz nie było możliwości ich realizacji. Pierwsze maszyny tłumaczące pojawiły się w 1933 r., i wykorzystywano je głównie w wojskowości. Pierwsze praktyczne zastosowanie tłumaczenia maszynowego z zastosowaniem komputera odbyło się w styczniu 1954r. .. Radzimy przeczytać ten artykuł.
Przetłumaczono wtedy kilkadziesiąt zdań z języka rosyjskiego na angielski a tłumaczenia dokonywał potężny jak na tamte czasy mainframe komputer IBM 701.
W 1966 roku na skutek tzw. raportu ALPAC badania nad komputerowymi tłumaczeniami zostały praktycznie wstrzymane na okres około 20 lat i dopiero zastosowanie nowoczesnych komputerów wprowadziło prawdziwą rewolucję w tej dziedzinie.
scroll back to top
Więcej…
 
Przy tak dynamicznym rozwoju komputeryzacji, w ciągu ostatnich lat wciąż pojawiają się nowe, fascynujące narzędzia, technologie i media które mają decydujący wpływ na to w jaki sposób tłumacze postrzegają swój zawód. Co byśmy nie wymienili jako nowoczesne i trendowe już w następnym roku może trącić myszką. Tłumacz, który nie myśli o przyszłośći zaczyna uświadamiać sobie że powoli traci grunt pod nogami.
scroll back to top
Więcej…
 


Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group