Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


Wady tłumaczy automatycznych

jadlospisTłumacze automatyczne w formie Tłumacz Google , pomimo ciągłego ich udoskonalania nie mogą sobie poradzić ze złożonością naszego języka polskiego. Na pewno przydają się w celu zrozumienia sensu przeglądanego artykułu, ale jeśli ktoś planuje w ten prosty i tani sposób przetłumaczyć jadłospis... tłumaczenie przeradza się w tragikomedię. Boki można zrywać.
scroll back to top
Więcej…
 
W języku polskim nie ma to dużego znaczenia ale w angielskim jest to poważna róznica. Jedna z bułgarskich tłumaczek zwróciła uwagę na taką perełkę tłumaczeniowo-restauracyjną. Boiled language zamiast boiled tongue albo fresh cancer zamiast fresh crab.

scroll back to top
Więcej…
 
dumies

scroll back to top
Więcej…
 
keep rightTaki znak kierunkowy
może wprowadzić wiele zamieszania!!!!!


więcej poniżej.
scroll back to top
Więcej…
 

Podróżując po świecie lub surfując online można wyłapać przeróżne perełki tłumaczeniowe. Najczęstszą formą takich znalezisk są wywieszki, instrukcje i reklamowe napisy w krajach orientalnych, ale nie tylko. Wyłapywaniem takich ewenementów zajmują się tłumacze zawodowi i tłumacze amatorzy. Jest to jeden z nurtów zdrowego humoru - odprężenie dla tłumacza po jego ciężkim dniu pracy.

scroll back to top
Więcej…
 
Wpadki tłumaczy zawodowych są zwykle niezamierzone ale również nieuniknione... Niechcący, czasami śmieszne, czasami irytujące skojarzenia wychodzą w kampaniach reklamowych znanych marek światowych. Wpadki przeradzają się w problemy gdy podejmujący ważne decyzje decydenci - dyletanci nie zdają sobie sprawy z niuansów językowych.
scroll back to top
Więcej…
 


Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group