Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


Cała skondensowana wiedza tłumaczeniowa.
Współczesne problemy przetłumaczenia róznic kuturowych z języka polskiego na angielski.
Artykuł pod tytułem "Dlaczego polskie zwroty grzecznościowe mogą być nieprawidłowo przetłumaczone na angielski (brytyjski)?" ukazał się w Daily Mail online w lutym 2012 roku.
Wniosek jest jeden. My jako Polacy inaczej zwracamy się do siebie w sytuacjach codziennych niż anglosasi. Jeżeli tłumacz nie rozumie tych niuansów - wychodzi na to "że jesteśmy niegrzeczni". Tłumacze - przeczytajcie koniecznie! iq

scroll back to top
Więcej…
 
Najbardziej przystępna klasyfikacja rodzajów tłumaczeń na jakie klienci usług tłumaczeniowych natykają się surfując powierzchnię Internetu.

Tłumaczenia zwykłe

(Standardowe) - Definiowane różnorodnie przez Biura Tłumaczeń. Generalnie, jeśli nie zawierają więcej niż 8 stron obliczeniowych, powinny być zrealizowane w terminie nie dłuższym niż 2 do 4 dni roboczych od momentu przyjęcia zamówienia. Teksty powinny być proste typu: korespondencja, typowe dokumenty urzędowe, materiały reklamowe, prace domowe i wypracowania szkolne.

Tłumaczenia ekspresowe

Są zwykle droższe, ale wykonywane dużo szybciej!

Superekspres

Inaczej „Na dziś”. Jest to: każde tłumaczenie realizowane w terminie poniżej 24 godzin od momentu przekazania tłumaczenia do realizacji, jeśli tekst nie przekracza 2 stron przeliczeniowych.

Klasyfikacja tłumaczeniowa bardziej wyspecjalizowana:
scroll back to top
Więcej…
 
Nieprzetłumaczalność kulturowa

"Nieprzetłumaczalność (nieprzekładalność) Kulturowa"

scroll back to top
Więcej…
 
Tłumacze, tłumaczenia a internet - temat "gorący".
Podajemy Iq.linka do prezentacji internetowej w formacie .pps obrazującej to zagadnienie w przystępnej formie graficznej. Całość można sobie ściągnąć z tej strony iq i obejrzeć na swoim komputerze. Na pewno warto!

scroll back to top
Więcej…
 


Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group