Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


Tłumaczenia internetowe - język luksemburski
Język luksemburski.

luksemburskiJęzyk luksemburski jest językiem codziennym obywateli Luksemburga i symbolem ich tożsamości narodowej. Nadzwyczajne jest pogodzenie trzech języków w życiu codziennym, bez animozji, który ważniejszy. W polityce, mediach, urzędach, szkołach, kościołach mówi się językiem, który ma dotrzeć do konkretnych słuchaczy. Językiem urzędów i przepisów jest jednak francuski.

Słowem moien warto przywitać się z luksemburskim sąsiadem, aby spojrzał na nas życzliwiej. Żeby nawiązać choć nić sympatii przyda się wéi geet et? (jak leci?), po czym najlepiej powiedzieć aeddi (do widzenia) i szybko zapisać się na lekcje luksemburskiego, żeby przełamać następne lody. Łatwo nam pójdzie nauka słówka dziękuję, bo to tak samo jak po francusku – merci. Uwaga natomiast na pewne niespodzianki – skrótu w.e.g. (wann ech g'lift/gelift) nie należy wcale tłumaczyć, jak niemieckie słówko (niezbyt ładne), ale tak jak francuskie s.v.p. (s'il vous plaît).

scroll back to top
Więcej…
 
Słownik luksembursko - polski

Okazuje się, że język luksemburski jest najbardziej poszukiwanym językiem w naszym serwisie pod względem potrzeb słownikowych. Jest to ciekawe bo językiem tym posługuje się  niezbyt liczna grupa narodowościowa. Zapotrzebowanie na słowniki polsko-luksemburskie lub luksembursko-polskie jest więc bardzo duże. Prawie każdego dnia ktoś odwiedza tę stronę. Zadaliśmy sobie więc trochę trudu i odnaleźliśmy bardzo dobry słownik online spełniający nasze wymagania.

scroll back to top
Więcej…
 


Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group